Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Zebranie Plenarne Z.O PZW w Kaliszu 13.02.2018

Aktualności | 2018-02-19 | Publikujący: Okręg PZW w Kaliszu

W dniu 13.02.2018 odbyło się zebraie Plenarne Zarządu Okręgu z udziałem przewodniczących komisji okręgowych: Okręgowej Komisji Rewizyjnej, Okręgowego Sądu Koleżeńskiego, Okręgowej Komisji Ochrony Wód, Okręgowego Kapitanatu Sportowego.

Po przyjęciu protokół z poprzedniego zebrania i zapoznaniu z pracą Prezydium oraz realizacją wniosków i uchwał z porzedniego zebrania przystąpiono do dalszej realizacji porządku obrad. Przewodniczący Komisji Rewizyjnej przedstawił wyniki badania bilansu, komisja nie wnosi uwag. Zebrani podjęli uchwałę zatwierdzającą bilans. Następnie podjęto uchwałę zatwierdzającą preliminarz na rok 2018. Główna Księgowa przedstawiła informację o składkach członkowskich. Podjęto uchwałę zatwierdzającą plan pracy:

 • Okręgowej Komisji Ochrony Wód,
 • Okręgowego Kapitanatu Sportowego,
 • kalendarz imprez.

Na wniosek Koła PZW Doruchów podjęto uchwałę wprowadzającą zakaz zabierania leszcza (no kill) ze zbiornika żwirownia Tokarzew do 31.12.2018. Na wniosek koła PZW Opatówek podjęto uchwałę wporwadzającą regulamin dotyczący stanowisk, z których można wędkować, zobowiązując koło do umieszczenia regulaminu przy zbiorniku. Zebrani na wniosek Koła PZW Jarcocin Miasto podjęli uchwałę zatwierdzjącą kandydata na Komendanta Powiatowego Społecznej Straży Rybackiej powiatu Jarocin i na członka Okręgowej Komisji Ochrony Wód. Podjęto uchwałę dotyczącą zasada i warunków połowu ryb na wodach PZW Kalisz - uchwała w załączeniu.    

 

Uchwała nr 23 z dnia 13.02.2018 anuluje uchwałę Zarządu Okręgu PZW w Kaliszu nr 99/2016 z dnia26.04.2016, oraz uchwałę Prezydium Zarządu Okręgu z dnia 29.11.2017 roku w sprawie zasad i warunków połowu ryb obowiązująca na wodach Z.O PZW w Kaliszu.
UCHWAŁA ZARZĄDU OKRĘGU POLSKIEGO ZWIĄZKU WĘDKARSKIEGO W KALISZU Z DNIA 13.02.2018

Zasady i warunki połowu ryb obowiązujące na wodach PZW Z.O Kalisz:

 1. Wymiar ochronny ryb: - amur do 40 cm w limicie karpia (3 szt.) - dotyczy tylko wód poza obwodami rybackimi, - karp do 35 cm - wszystkie zbiorniki i rzeki, - karp powyżej 60 cm zakaz zabierania (no kill), - lin do 30 cm, - lin zb. Kobyla Góra do 35 cm - zgodnie z operatem rybackim. - zakaz zabierania karasia pospolitego (tzw. złoty karaś) oraz używania go jako żywej i martwej rybki.
 2. Obowiązuje zakaz wędkowania ze sprzętu pływającego na wszystkich wodach o powierzchni do 10ha lustra wody oraz na zb. Piaski Szczygliczka oraz na innych wodach, na których taki zakaz jest zapisany na umowie dzierżawy.
 3. Na wszystkich wodach obowiązuje zakaz połowu metodą na żywca, martwą rybkę lub jej część (filet) od dnia 1.01 do 30.04 włącznie - dotyczy wędkowania z brzegu.
 4. Obowiązuje zakaz spinningowania oraz zakaz połowu metodą na żywca, martwą rybkę lub jej część (filet) ze sprzętu pływającego od dnia 01.01 do 31.05.
 5. Obowiązuje zakaz wędkowania z terenu oznakowanych kąpielisk na wszystkich zbiornikach w okresie od dnia 01.06 do 30.09.
 6. Obowiązuje zakaz stosowania markerów na zbiornikach do 10ha lustra wody, na pozostałych wodach zezwolone używanie tylko markerów oryginalnych tzn. takie, które ze względu na wartość będą zabierane ze sobą (nie butelki typu PET, styropian itp.).
 7. Na zbiornikach do 10ha lustra wody obowiązuje zakaz wywożenia zanęt i przynęt sprzętem pływającym oraz sprzętem innego typu tj.: modele R.C, „pływadełka", dętki itp.
 8. Na odcinku rzeki Lutynia od miejscowości Słupia do mostu drogowego w miejscowości Wilkowyja (droga Jarocin - Żerków) obowiązuje zakaz zabierania ryb (no kill).
 9. Na wszystkich wodach obowiązuje rejestr połowu ryb.
 10. Regulamin obowiazuje od dnia 13.02.2018.

 

  PZW KALISZ 

Poleć znajomemu

Załączniki

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (18)

 • x Roman Data dodania: 2 lata temu Oceń: 0 + / -

  zamela

  Co tu się za kongo dzieje że co chwilę jakieś uchwały później anulowanie następnie jednak obowiązuje RAPR i nikt nic nie wie , cicho ciemni .
  Prawo ma być proste , jasne przejrzyste i STARE a nie cały czas nowe .

 • mjanek Data dodania: 2 lata temu Oceń: -12 + / -

  Rozwiń
 • mjanek Data dodania: 2 lata temu Oceń: -9 + / -

  Rozwiń
 • Drab Dariusz Data dodania: 2 lata temu Oceń: 22 + / -

  wieruszow

  Dzięki za pkt4 jak widać błędy można naprawiać, a nie w nich trwać...;-) Pozdrawiam P.S. Na przyszłość, warto by było pomyśleć o górnych wymiarach dla ryb drapieżnych

 • Kasprzak Jakub Data dodania: 2 lata temu Oceń: -16 + / -

  Rozwiń
 • jamnik123 Data dodania: 2 lata temu Oceń: 6 + / -

  Panie Pawle popieram pański wywód dyskutują Ci którzy nie uczestniczą w pracach koła . Widać brak znajomości statutu PZW. Mam taką uwagę do Zarządu Okręgu dlaczego ten regulamin powstał teraz ,a nie po zakończeniu kampani sprawozdawczej w kołach. I jeszcze jedno karpiarze mogą łowić cały rok , blokując niekiedy innych wędkarzy łowiących z brzegu.Zakaz wywozu zestawów powinien być rozszerzony , machaj wędką jak inni, nie jesteś lepszy zwłaszcza na takich zbiornikach jak Murowaniec czy Gołuchów itp.

 • powalowski pawel Data dodania: 2 lata temu Oceń: 25 + / -

  Gdyby kol. Jakub brał udział w życiu koła to wiedziałby ,że wnioski na następny sezon składamy własnie w czasie kampanii sprawozdawczej.Nie ma możliwości by wnioski zaginęły ,ponieważ wszystkie wszystkie są drukowane i rozpatrywane przez Okręg po zakończeniu kampanii sprawozdawczej ,w tym roku wszystkie zebrania w kołach muszą się odbyć do końca lutego.Następnym razem proszę się pofatygować na Walne Zgromadzenie swojego koła i powiedzieć o swoich pomysłach,oraz zgłosić odpowiedni wniosek. tak na marginesie to niestety regułą jest ,że najwięcej do powiedzenia mają ludzie , którzy zajmują się tylko łowieniem ryb , a struktury związku i sposób jego działania są im całkowicie obce. Podsumowując przed następnym postem proszę gdzieś zasięgnąć języka,to może wypowiedż będzie miała jakiś (minimalny) sens.

 • Kasprzak Jakub Data dodania: 2 lata temu Oceń: -22 + / -

  Rozwiń
 • powalowski pawel Data dodania: 2 lata temu Oceń: 21 + / -

  Z takim wnioskiem jak napisał mjanek wystąpiliśmy na Walnym Zgromadzeniu Koła Kalisz -Miasto i może okręg uchwali taki zakaz na przyszły sezon.A teraz co się zmieniło,dużo ,bo był tylko zakaz spiningowania z łódek do końca maja,a jest także zakaz połowu na żywca i filety,a więc nie łowimy drapieżnika z łódek. Jakby nie patrzeć to dyskryminacja spinningu jest już duuuużo mniejsza.

 • mjanek Data dodania: 2 lata temu Oceń: -25 + / -

  Rozwiń
 • Florkowski Andrzej Data dodania: 2 lata temu Oceń: 33 + / -

  Witam. Na wstępie, zapewniam że moim celem nie jest obrona Okręgu PZW Kalisz, powinien się bronić sam, czemu nie chce dialogu z wyborcami? nie wiem.
  To co widzimy powyżej, to jest poprawka poprzedniego bubla "Zasady i warunki połowu ryb obowiązujące na wodach PZW Z.O Kalisz w 2018r" :, szczególnie pkt 4. Bardzo dobrze że to uczyniono, mimo że niektórzy na tym forum wątpili że się nie da, że zezwolenia już wydrukowane itp. Dało się i chwała Okręgowi za to.
  Kampania sprawozdawcza w Okręgu PZW Kalisz, trwa do 28 lutego 2018 roku, po tym jeszcze 14 dni na wpłynięcie wniosków z Kół PZW. Następnie Z.O. rozpatrzy wszystkie wnioski i podejmie decyzje, o ich przyjęciu, lub je odrzuci, do stosowania na 2019 rok.Podejmie uchwałę i ją opublikuje. I wtedy będziemy mogli mieć pretensje, lub też nie. We wnioskach z Zebrań Sprawozdawczych Kół, na pewno jest większość wniosków o których zastosowanie teraz się domagamy.Macie kolegów w Z.O. (my, wędkarze z Kalisza, niestety nie) rozmawiajcie z nimi, to oni będą te wnioski rozpatrywali, jeszcze jest czas żeby w przyszłym roku nie psioczyć To jest moje zdanie, jeżeli się mylę, proszę Okręg aby mnie, oraz wszystkich wędkarzy "oświecił" przecież od tego jest prawda? Pozdrawiam.

 • Kasprzak Jakub Data dodania: 2 lata temu Oceń: -16 + / -

  Rozwiń
 • frankenstein Data dodania: 2 lata temu Oceń: 19 + / -

  frankenstein

  Jak widać to cały zarząd okręgu Kalisz jest zapatrzony tylko na własną końcówke nosa i na ich Karpie i amury.zapomnieli o innych istotnych gatunkach ryb w naszych wodach które także należy chronić,gdzie wy macie mózgi formułując ten cały regulamin połowu ryb na wodach naszego okręgu,sami doprowadzacie do zagłady naszych wód i rządacie z roku na rok coraz wyższych składek za wędkowanie,wydaje wam się że robicie coraz lepiej a nierobicie nic w tym kierunku i tylko w taki sposób to wszystko kiedyś upadnie,wstyd mi za was,żew naszym okręgu siedzą i rządzą ludzie którzy patrzą tylko na siebie a nie na wędkarzy,To my wędkarze jesteśmy Polskim Związkiem Wędkarskim a nie Wy którzy tam siedzicie i pierdzicie w stołek,druga sprawa to dlaczego jest dopuszczone łowienie na spławik ze środków pływających,a nie został podjęty całkowity zakaz wędkawania na wszelką metode do 31.05???

 • jamnik123 Data dodania: 2 lata temu Oceń: 13 + / -

  Kol. Marian słusznie zauważył brak jest górnych wymiarów szczupaka , sandacza itd. czy jakoś wody , zakwity poprawia karp czy ryba drapieżna . Może należy iść w tym kierunku.

 • Tomczak Mariusz Data dodania: 2 lata temu Oceń: 23 + / -

  Witam wszystkich wędkarzy. Spodziewałem się czegoś więcej po uchwale Zarządu Okręgu dotyczącej ochrony ryb. Niestety tylko lin i złoty karaś zostały poważnie potraktowane, to zapewne będzie miało pozytywny wpływ na ochronę tych gatunków, ale co z innymi gatunkami np.: sandacz, szczupak, okoń, boleń, jaź, kleń, brzana, świnka. Nie rozumiem, dlaczego ustalono górny limit tylko dla karpia (chwastu naszych wód !!!), wymienionym już gatunkom czyli: sandaczowi, szczupakowi, okoniowi, boleniowi, jaziowi, kleniowi, brzanie czy śwince górny wymiar ochronny też by się przydał. Czy tym gatunkom ryb nie należy się szczególna ochrona? A może członkowie Zarządu Okręgu wpatrzeni w karpia i amura nie wiedzą, że ww. gatunki ryb żyją w wodach naszego okręgu. Otóż ku zdziwieniu, zapewne większości członków Zarządu Okręgu, informuję że sandacz, szczupak, okoń, boleń, jaź, kleń, brzana, świnka w naszych wodach występują, ale niestety nie mają się zbyt dobrze bo się ich nie chroni i się o nich zapomina!!! Proszę Członków Zarządu Okręgu PZW w Kaliszu, dla których ochrona wód znaczy coś więcej niż zarybianie karpiem i amurem o konkretne działania w zakresie ochrony wszystkich gatunków ryb. Chrońmy duże osobniki i ich tarliska, a nie będziemy musieli sztucznie zarybiać naszych wód. Na koniec jeszcze jedna refleksja, może Zarząd Okręgu zastanowiłby się nad zwiększeniem ilości akwenów, na których będzie obowiązywał zakazu zabierania ryb? Pozdrawiam koleżanki i kolegów wędkarzy.

 • bolek1 Data dodania: 2 lata temu Oceń: -34 + / -

  Rozwiń
 • Maciej Data dodania: 2 lata temu Oceń: 53 + / -

  maciakub

  4 punkt .WIELKIE BRAWA !!!!!!.....WRESZCIE RÓWNO UPRAWNIENIE...:)

 • Florkowski Andrzej Data dodania: 2 lata temu Oceń: 41 + / -

  Można? - można! Brawo.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia