Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

K O M U N I K A T !!!

Aktualności | 2019-07-26 | Publikujący: Okręg PZW w Kaliszu
W związku z suszą i prognozowaną falą upałów co jeszcze bardziej zwiększy (już w wielu zbiornikach katastrofalnie niski stan wody). Zwracamy się z apelem do wszystkich członków o czynienie maksymalnych starań aby uniknąć przyduchy (śnięcie ryb z powodu braku tlenu). Prace typu:

 1. przelewanie wody
 2. montaż aeratorów
 3. montaż pomp strażackich itp.

pomogą w dotlenieniu wody. Z naszego objazdu wód, obserwacji i rozmów z wędkarzami wynika że następuje rozwój sinic co może zwiększyć niebezpieczeństwo ubytku tlenu w wodzie i nasilenie przyduchy.    

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (2)

 • Aleksander Data dodania: 1 rok temu Oceń: 3 + / -

  Niski stan wody na stawie w Parczewie to kolejna okazja do wyciągnięcia opony od traktora, która leży tam już ho,ho, albo i dłużej....
  No cóż lepiej przecież organizować kolejne zawody...

 • x Roman Data dodania: 1 rok temu Oceń: 14 + / -

  zamela

  Podstawa o eliminacja gatunków obcych takich ja karp i amur to może przyczynić się do rozrostu roślinności wodnej która za to pięknie absorbuje azotany , fosforany które znowu są pożywką dla sinic tak więc najłatwiejsza metoda to spowodować by wróciły rośliny do zbiorników , zmniejszyć używanie zanęt do minimum , wyeliminować lub ograniczyć spuszczanie ścieków wprost do zbiorników lub dopływów a reszta to juz bajery bo o czymś tak oczywistym jak czyszczenie , pogłębienie zb. Szałe to nawet pisać nie trzeba.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia