Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Protokół z zebrania OKS

Aktualności | 2019-09-20 | Publikujący: Okręg PZW w Kaliszu

 

Protokół z zebrania OKS 3.09.2019

 

 

 

 

 

W dniu 03.09.2019 roku w miejscowości Siedlemin, na stanicy wędkarskiej Koła PZW Jarocin Miasto odbyło się zebranie OKS.

 

Porządek zebrania:

  1. Otwarcie zebrania.

  2. Omówienie odbytych imprez.

  3. Realizacja terminarza imprez na rok 2019.

  4. Sprawy sędziowskie.

  5. Sprawy różne.

Ad 1 – zebranie otworzył Przewodniczący OKS Andrzej Bak, przywitał uczestników kapitanatu oraz przybyłych gości, Prezesa Wojciecha Zuszka i Vice Prezesa Krzysztofa Twardowskiego.

Ad 2 – zawody które się odbyły przewodniczący podsumował jako udane pod względem organizacji i sędziowania.

Ad 3 – terminarz imprez do dnia dzisiejszego odbył się zgodnie z planem za wyjątkiem zawodów dla młodzieży które ze względu na brak zgłoszeń zostały odwołane (zgłoszono tylko 6 zawodników). Kolega Paweł Staszak ocenił pracę z młodzieżą w kołach na bardzo niskim poziomie. W jego ocenie to jest główna przyczyna, że po raz kolejny OKS był zmuszony w 2019 roku odwołać zawody dla młodzieży. Poruszył również temat bezpłatnego uczestnictwa w Biwaku Harcersko – Wędkarskim. Niektóre koła zgłaszają więcej uczestników z których przyjeżdża na obóz tyko część zgłoszonych. W taki sposób automatycznie blokują oni miejsca tym, którym byliśmy zmuszeni odmówić ze względu na brak miejsc. W związku z powyższym przegłosowano jednogłośnie że koszt uczestnictwa w obozie wyniesie 50 zł

Ad 4 – W kolejnym punkcie Przewodniczący OKS Andrzej Bak poruszył temat eliminacji do spławikowych i spinningowych Mistrzostw Okręgu. Po burzliwych dyskusjach i różnych interpretacjach regulaminu zawodów wędkarskich jednogłośnie przegłosowano:

  1. Spławikowe i Spinningowe Mistrzostwa Okręgu będą zawodami otwartymi dla wszystkich członków okręgu.

  2. Spławikowe Grand Prix Okręgu nie będą rozgrywane, pozostają jako oddzielne zawody – Zawody o Puchar Aleksandra Wieczorka oraz Zawody o Puchar Władysława Owczarczaka i Edwarda Zemskiego.

  3. Spinningowe Grand Prix Okręgu pozostają jako oddzielne zawody.

 

 

 

Ad 5 – W sprawach różnych Dyrektor Biura Krzysztof Mocek przedstawił finansowanie zawodów sportowych przez okręg. W obecnej sytuacji nie stać okręg na rozgrywanie dodatkowych zawodów Feederowe Mistrzostwa Okręgu i związane z tym koszty (Mistrzostwa Polski). Aby obniżać koszty okręgu na wniosek Kolegi Roberta na kolejne zebrania OKS zaproszenia wysyłane będą tylko i wyłącznie drogą elektroniczną.

Kolejnym tematem omawianym na zebraniu było spotkanie Okręgowego Kapitanatu Sportowego z przedstawicielami kół i klubów. Wychodząc naprzeciw licznym dyskusją i kontrowersją podczas zawodów spławikowych na temat miejsca rozgrywania Spławikowych Mistrzostw Okręgu Przewodniczący OKS Andrzej Bak zorganizował spotkanie którego głównym tematem miało być miejsce rywalizacji Spławikowych Mistrzostw Okręgu. Okazało się że mimo zaproszenia na zawodach oraz komunikatu umieszczonego na stronie okręgu nie było żadnego zainteresowania wśród zawodników, na spotkanie przyjechał jeden przedstawiciel klubu.

Uczestnicy zebrania OKS jednogłośnie przegłosowali że Spławikowe Mistrzostwa Okręgu w 2020 roku rozegrane zostaną na rzece Prośnie w miejscowości Kalisz.

Zebranie zakończył przewodniczący dziękując gospodarzą za udostępnienie stanicy i miłą atmosferę

 

 

 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.