Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Zebranie Plenarne Zarządu Okręgu 26.11.2019

Aktualności | 2019-12-09 | Publikujący: Okręg PZW w Kaliszu

W dniu 26.11.2019 odbyło się zebranie Plenarne Zarządu Okręgu z udziałem przewodniczących komijsi Okręgu:

 • Rewizyjnej,
 • Sadu Koleżeńskiego,
 • Okręgowej Komisji Ochrony Wód,
 • Okręgowego Kapitanatu Sportowego.

Po przyjęciu protokółu z poprzedniego zebrania i zatwierdzeniu porządku obrad podjęto następujące uchwały i decyzje.

W związku z rezygnacją z funkcji V-ce Prezesa i Członka Prezydium kol. Krzysztofa Twardowskiego na funckję V-ce Prezesa powołano Kol. Tadeusza Łukowskiego (Członek Prezydnium Z.O i Prezes Koła Kotlin).

Do Prezydium powołano kol. Pawła Powałowskiego (Członek Zarządu Okręgu, Prezes Koła Kalisz Miasto).

Zatwierdzono wzór zezwolenia na wędkowanie na rok 2020, w tym tabele wymiarów i limitów połowu ryb:

 1.  
  1. Dotyczy wód obwodowych, które są ściśle oparte na operatach rybackich (704,96 ha).
  2. Dotyczy wód pozostałych (własnych i dzierżawionych), oparta ona jest na podstawie wniosków z zebrań sprawozdawczych kół i klubów (195,6075 ha).

Tabele załącznik. Upoważniono Prezydium do rozpatrywania wniosków z kół do ustalania zasad wędkowania na poszczególnych zbiornikach (poza obowdowych). Podjęto uchwałę do podjęcia prac dotyczących zmian w operatach. Na wniosek kół: Kalisz Pasja, Ostrów Kolejarz wyrażono zgodę na przedłużenie okresu zamknięcia wód: Tyniec oraz Radomskiego do końca grudnia 2019. Podjęto uchwałę o przejście na elektroniczne powiadamianie o zebraniach Zarządu Okręgu i Komisji oraz przygotowaniu do przejścia na ekektronicznie przesyłanie korespondencji do kół.    

 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (14)

 • Naitsyrk Naitsyrk Data dodania: 1 rok temu Oceń: 0 + / -

  Gdzie załączniki?

 • Kasprzak Jakub Data dodania: 1 rok temu Oceń: -1 + / -

  Rozwiń
 • araya Data dodania: 1 rok temu Oceń: 7 + / -

  Dlaczego załączniki zostały usunięte? Czy znowu zarząd bedzie coś grzebał przy regulaminach wędkowania ?

 • Florkowski Andrzej Data dodania: 1 rok temu Oceń: 1 + / -

  Krzysiu, (Twardowski) dlaczego to zrobiłeś? nie trudno się domyślić, tylko szkoda, wielka szkoda, byłeś Tam, najbardziej kompetentny i potrzebny. Jeśli chodzi zatrudnienie, jest takie powiedzenie: "najlepsi odchodzą nie z pracy tylko od szefów" ale Ty byłeś Tam prawdziwym szefem. Nie wiem czy podziękowano Ci za to , co prawie od dziecka dla PZW robiłeś, ja Ci dziękuję szczerze, z całego (poharatanego) serca.
  Andrzej Florkowski

 • wedkarz2013 Data dodania: 1 rok temu Oceń: 6 + / -

  nie mam nic przeciwko karpiarzom ale niektórzy uważają się nad wodą jak by byli panami wody .Dlatego niektóre regulacje są potrzebne zwłaszcza co do wywózki. Władze okręgu nie panują już nad niczym.

 • Kasprzak Jakub Data dodania: 1 rok temu Oceń: 5 + / -

  Kol. xRoman ! ja też się bawię w karpiowanie ale masz rację co do odległości. Powinny też zostać wprowadzone zapisy co do odległości, bo to co teraz się dzieje na wodach PZW jest chore. Wędkarz, który przyjedzie jako pierwszy wyrzuci zestawy na odległość ile się da i na szerokość ''wchodząc'' jednocześnie na następne stanowiska; drugi, który przyjedzie ma ograniczone pole manewru (nieważne czy łowi metodą spławikową, gruntową czy chce porzucać spinningiem) i zasięgiem zahacza stanowisko kolejne itd. itd.

  U nas wszystko narzucone jest z góry i my musimy się dostosować, bo tym jaśnie wielmożnym przyspawanym do stołków tak wygodnie.

  Dlaczego nie zorganizują w jakiejś większej sali spotkania wędkarzy łowiących różnymi metodami, żeby porozmawiać, żeby przedstawić argumenty i wypracować jakieś stanowisko/zasady, które wszystkich zadowoli i na tej podstawie stworzyć regulamin.

  Nie wiem czy w Okręgu nikt nie czyta naszych postów czy mają je głęboko w d..., bo z roku na rok jest coraz gorzej. To wygląda jakby Zarząd chciał doprowadzić do upadku Okręgu ale przez winę wędkarzy: władza wprowadzi (jak zwykle) głupie przepisy, wędkarze się wkurzą i zaczną odchodzić. A jak zaczną odchodzić, będzie mniej kasy, nie będzie na zarybianie i inne wydatki, aż w końcu ogłoszą koniec !!

 • x Roman Data dodania: 1 rok temu Oceń: 9 + / -

  zamela

  Jeszcze II sprawa jeśli są takie obostrzenia co do spiningistów to dlaczego nie ma jasnego zapisu mówiącego o przestrzeganiu regulaminu przez karpiarskie plemie mowa o odległościach pomiędzy wędkarzami a dokładnie mówiąc brakuje zapisu zrozumiałego dla tech szlachty wędkarskiej - przynęty , zestawy można wywozić , wyrzucać na odległość NIE WIĘKSZĄ niż 50m zgodnie odległościami pomiędzy wędkarzami i proszę o dopisanie odpowiednio sporządzonego punktu w tym śmiesznym zezwoleniu bo będą problemy w 2020r.

 • x Roman Data dodania: 1 rok temu Oceń: 7 + / -

  zamela

  Co za ku...a autystyk zakazuje wędkowania w porze nocnej z łodzi ? tylko kłusownik boi się osób pływających w nocy a II sprawa co za pomiot zakazuje trolingowania ? domyślam się że to za sprawką karpiarskiego plemienia ale niech to karpiarskie plemie ma świadomość że łódki będą ustawiać się 60m od stanowiska i zwijać zestawy bo nie może być tak że jakiś wędkarz przywłaszcza dużą część akwenu .
  Zakaz goni zakaz jeszcze tylko wzmocnić SSR i PSR to będziemy mieli państwowy zamordyzm za który jeszcze musimy płacić .
  A poza tym sądzę żE OZW musi być zniszczone.

 • Kasprzak Jakub Data dodania: 1 rok temu Oceń: 8 + / -

  Może ktoś wyjaśnić co poeta miał na myśli wprowadzając w regulaminie zapis: Łódki zanętowe do 10 metrów szerokości stanowiska (zapis pod tabelkami).

  Pytanie do Zarządu: komu przeszkadzają łódki zanętowe - chyba, że z zazdrości, że nie używacie/nie macie to wprowadzacie takie o d... rozwalić zakazy. Może zróbcie sondę na stronie kto jest za używaniem, zresztą sonda nic nie da, bo Wy i tak swoje zrobicie.

  Zapis w pkt. 2. 2.1 Łowienie ryb metodą spinningową dozwolone jest na jedną wędkę, trzymaną w ręku (...) - to co jak zarzucę nie mogę jej nawet na chwilę z jakiegoś powodu odłożyć.

 • Kasprzak Jakub Data dodania: 1 rok temu Oceń: 6 + / -

  Może ktoś wyjaśnić co poeta miał na myśli wprowadzając w regulaminie zapis: Łódki zanętowe do 10 metrów szerokości stanowiska (zapis pod tabelkami).

  Pytanie do Zarządu: komu przeszkadzają łódki zanętowe - chyba, że z zazdrości, że nie używacie/nie macie to wprowadzacie takie o d... rozwalić zakazy. Może zróbcie sondę na stronie kto jest za używaniem, zresztą sonda nic nie da, bo Wy i tak swoje zrobicie.

  Zapis w pkt. 2. 2.1 Łowienie ryb metodą spinningową dozwolone jest na jedną wędkę, trzymaną w ręku (...) - to co jak zarzucę nie mogę jej nawet na chwilę z jakiegoś powodu odłożyć.

 • Kasprzak Jakub Data dodania: 1 rok temu Oceń: 8 + / -

  Albo PZW znowu o czymś zapomniało albo mi na wzrok padło, bo nie widzę. Jest tabela wody obwodowe, jest tabela wody poza obwodowe ale nie ma tabeli, które to są wody.

 • araya Data dodania: 1 rok temu Oceń: 12 + / -

  Czyli rozumiem ,że szczupak czy sandacz złowiony np.na Szałe ma wymiar ochronny 45 cm , ale te same gatunki złowione np. na Tyńcu czy w Kowalewie mają już wymiar 50 cm. Czemu ma to służyć ?

 • wedkarz2013 Data dodania: 1 rok temu Oceń: 12 + / -

  Jeszcze takiego bałaganu to nie widziałem -- oddajcie kasę widać ze jeden z mądrzejszych postanowił zostawic ten burdel.

 • krkr Data dodania: 1 rok temu Oceń: 8 + / -

  Czy kol. P Powałowski coś zwojuje? Czy niebawem odbierze odznakę z wieńcami...…..