Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

KOMUNIKAT - Decyzja o rezygnacji z rozgrywania w 2020 roku zawodów rangi Mistrzostw Polski we wszystkich dyscyplinach wędkarskich oraz w dyscyplinie rzutowej

Aktualności | 2020-06-10 | Publikujący: Okręg PZW w Kaliszu

W związku z niesłabnącym stopniem zakażeń koronowirusem COVID-19 a przede wszystkim w trosce o zdrowie zawodników, sędziów oraz organizatorów, Główny Kapitanat Sportowy w dniu 8 czerwca 2020 r. podjął decyzję o rezygnacji z rozgrywania w 2020 roku zawodów rangi Mistrzostw Polski we wszystkich dyscyplinach wędkarskich oraz w dyscyplinie rzutowej, które były wpisane w „Terminarz imprez międzynarodowych i krajowych w dyscyplinach wędkarskich i dyscyplinie rzutowej na 2020 r.”.

Jest to krok naprzeciw oczekiwaniom znacznej większości Okręgów jak i zawodników, którzy z różnych przyczyn związanych z pandemią nie mogliby uczestniczyć w tych zawodach i rywalizować o tytuły mistrzowskie. Liczymy, że decyzja ta spowoduje jednocześnie zmniejszenie presji na rozgrywanie Mistrzostw Okręgów oraz Mistrzostw Kół i wyrówna szanse  startu wszystkim uczestnikom.

Powyższa decyzja GKS nie zamyka możliwości rozgrywania zaplanowanych zawodów na poziomie Kół i Okręgów. Proponujemy aby zawody te rozgrywać w formie towarzyskiej, ponieważ takie nie będą obarczone przymusem kwalifikacji, a udział w nich będzie opierał się tylko i wyłącznie na zasadzie dobrowolności oraz nie będzie obarczony znamionami dyskryminacji.

Należy również pamiętać, że w obecnej sytuacji w jakiej znajduje się nie tylko Polska, ale i cały świat, nie mamy żadnych gwarancji, że za tydzień, miesiąc czy dwa będą warunki aby móc zorganizować jakiekolwiek zawody wędkarskie.

W związku z powyższym, Główny Kapitanat Sportowy podjął również decyzję, że w 2021 roku w dyscyplinach: spławikowej, spinningowej brzegowej, spinningowej teamowej oraz muchowej prawo startu uzyskują wszyscy zawodnicy zgłoszeni do rywalizacji w tych dyscyplinach w roku 2020.

Wzorem FIPSed i ICSF, które to federacje również odwołały wszystkie tegoroczne imprezy międzynarodowe, umożliwimy w sezonie 2021 start zawodnikom w kategoriach kadetów, juniorów oraz młodzieży dla których rok 2020 jest ostatnim rokiem startów w dotychczasowej kategorii wiekowej.

Czyli w 2021 roku prawo startu będą mieli:

 

   - w kategorii kadetów (rzut) zawodnicy urodzeni w 2006 roku (15 lat);

   - w kategorii kadetów (spławik) zawodnicy urodzeni w 2005 roku (16 lat);

   - w kategorii juniorów zawodnicy urodzeni w 2002 roku (19 lat);

   - w kategorii młodzieży zawodnicy urodzeni w 1995 roku (26 lat).

 

Główne Kolegium Sędziowskie PZW w związku z opisaną wyżej sytuacją  zdecydowało odstąpić od wymogu potwierdzania aktywności sędziów wszystkich szczebli. Sędziowie na sezon 2021 będą oceniani z aktywności w 2019 roku.

Mamy nadzieję, że decyzje które podjęto zostaną przyjęte z pełnym zrozumieniem obecnej sytuacji. Życzymy wszystkim abyśmy w dobrym zdrowiu i pełni woli rywalizacji spotkali się na zawodach MP, GPP i PP w roku 2021.  

 

 

Wiceprezes ZG PZW 

ds. Sportu

Zbigniew Mośko

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia