Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Zebranie Plenarne Zarządu Okręgu 14.02.2019

Aktualności | 2019-02-20 | Publikujący: Okręg PZW w Kaliszu
 

W dniu 14.02.2019 odbyło się Zebranie Plenarne Zarządu Okręgu z udziałem Rzecznika Zarządu, Przewodniczącego Sądu Koleżeńskiego, Przewodniczącego OKOW, Przewodniczącego OKSu, na którym po przyjęciu porządku obrad:

 • przyjęto protokół z poprzedniego zebrania,

 • przyjęto informacje z realizacji wniosków i uchwał z poprzedniego zebrania,

 • przyjęto informację o pracy Prezydium,

 • zatwierdzono uchwały Prezydium.

Skarbnik okręgu przedtsawił opinię Okręgowej Komisji Rewizyjnej z badania bilansu za rok 2018 – opinia pozytywna.

Wniosek komisji do zarządu o zatwierdzenie bilansu, zebrani w zawiadomieniu otrzymali materiały (dokumentacje) finansowe - bilans zatwierdzono.

Na podstawie wcześniej otrzymanych materiałów dotyczących założeń do preliminarza budżetowego na rok 2019 preliminarz zatwierdzono.

Zatwierdzono informację – wyniki gospodarki rybacko wędkarskiej za rok 2018 wraz z ostatetycznymi wykazami zarybień: obwodów, drobynych wód, wód własnych, z zastrzeżeniem utrzymania dotychczasowych ustaleń odnośnie nie podawania do ogólnej informacji kiedy, gdzie i ile zostało wpuczonych ryb - wnioski kól gospodarzy wód – celem uniknięcia „turystyki mięsiarskiej”.

Przyjęto informacje o przebiegu składek członkowskich.

Omówiono sprawy związane z kampanią sprawozdawczą w kołach.

W związku z wpływającym do zarządu wnioskami o wprowadzenie odstępstw odnośnie wymiarów ryb, ilości limitów połowów itp. zarząd całkowicie podtrzymuje uchwałę,że w roku 2019 na wodach będących w dyspozycji naszego okręgu obowiązują zasady wędkowania zgodnie z aktualnym Regulaminem Amatorskiego Połowu Ryb.

Po zapoznaniu zebranych z pismem Głównego Sądu Koleżeńskiego podjęto dezycję o wysłaniu pisma do koła Kalisz Pasja o zwołanie Nadzwyczajnego Zebrania.

 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (18)

 • kotwica_86 Data dodania: 1 rok temu Oceń: 3 + / -

  Mam pytanie do Zarządu Okręgu PZW Kalisz, co zamierza zrobić w sprawie zastraszania swego członka, rzecznika dyscyplinarnego w związku, z prowadzona przez niego sprawą byłego prezesa Koła PZW Pasja? Że takie zajście miało miejsce, dowiadujemy się z tygodnika "7 DNI KALISZA" - środa 27 marca 2019 roku, nr 12 (1036) Rzecznik działał z ramienia Okręgu PZW Kalisz, więc chyba Okręg powinien zgłosić przestępstwo z Art. 190 KK. O takich zajściach powinniśmy dowiadywać się raczej ze strony Okręgu niż z lokalnej prasy. Może do tak poważnego zajścia, Okręg zabierze głos i odniesie się do sprawy.

 • n_i_k Data dodania: 1 rok temu Oceń: 33 + / -

  Kolego Koras72 wszyscy penitencjariusze zakładów karnych mają jakieś uzasadnienie swoich czynów, prawo jednak stanowi inaczej. Co do intencji jak mówi stara zasada "jeśli nie wiadomo o co chodzi to z pewnością chodzi o pieniądze" a może "prezenty" jakoś tak ...

 • koras72 Data dodania: 1 rok temu Oceń: 76 + / -

  W tym przypadku jest chociaż jakieś uzasadnienie. Kiepskie bo kiepskie, ale jest. A co z odstępstwami dot. wymiarów i limitów ochronnych? Tutaj nawet nie ma uzasadnienia. Nie, bo nie. W innych okręgach można, ale u nas nie można. Kpina.

 • Florkowski Andrzej Data dodania: 1 rok temu Oceń: 109 + / -

  "Zatwierdzono informację – wyniki gospodarki rybacko wędkarskiej za rok 2018 wraz z ostatetycznymi wykazami zarybień: obwodów, drobynych wód, wód własnych, z zastrzeżeniem utrzymania dotychczasowych ustaleń odnośnie nie podawania do ogólnej informacji kiedy, gdzie i ile zostało wpuczonych ryb - wnioski kól gospodarzy wód – celem uniknięcia „turystyki mięsiarskiej”.
  WASZA ARGUMENTACJA UZASADNIAJĄCA TAJNOŚĆ ZARYBIEŃ, OBRAŻA WĘDKARZY OKRĘGU PZW KALISZ

 • Florkowski Andrzej Data dodania: 1 rok temu Oceń: 106 + / -

  "Zatwierdzono informację – wyniki gospodarki rybacko wędkarskiej za rok 2018 wraz z ostatetycznymi wykazami zarybień: obwodów, drobynych wód, wód własnych, z zastrzeżeniem utrzymania dotychczasowych ustaleń odnośnie nie podawania do ogólnej informacji kiedy, gdzie i ile zostało wpuczonych ryb - wnioski kól gospodarzy wód – celem uniknięcia „turystyki mięsiarskiej”.
  WASZA ARGUMENTACJA UZASADNIAJĄCA TAJNOŚĆ ZARYBIEŃ, OBRAŻA WĘDKARZY OKRĘGU PZW KALISZ

 • krkr Data dodania: 1 rok temu Oceń: 51 + / -

  A co z RODO? Gdzie są namiary na Inspektora Ochrony Danych? Kto nim jest?

 • uzytkownik123 Data dodania: 1 rok temu Oceń: 111 + / -

  Gdzie jest prezes okręgu, czy zarządza w Poznaniu czy okręgiem Kalisz. Na pewno jest odpowiedzialny za kaliskie piekiełko.

 • litwa_ Data dodania: 1 rok temu Oceń: 55 + / -

  Na Tyńcu 1000 kg karpia na szale 660kg karpia w 2018r. Żadna tajemnica

 • krkr Data dodania: 1 rok temu Oceń: 119 + / -

  Istnieje coś takiego jak ustawa o dostępie do informacji publicznej.
  Zgodnie z art. 61 ust. 1 Konstytucji: Obywatel ma prawo do uzyskiwania informacji o działalności organów władzy publicznej oraz osób pełniących funkcje publiczne. Prawo to obejmuje również uzyskiwanie informacji o działalności organów samorządu gospodarczego i zawodowego a także innych osób oraz jednostek organizacyjnych w zakresie, w jakim wykonują one zadania władzy publicznej i gospodarują mieniem komunalnym lub majątkiem Skarbu Państwa.
  Jeziora rzeki nie są własnością kół ani związków wędkarskich. Czy w ramach tej ustawy nie należy wystąpić o udostepnienie informacji publicznej na temat kwot i ilości zarybień?

 • Florkowski Andrzej Data dodania: 1 rok temu Oceń: 52 + / -

  Kol. jamnik123, to żadna tajemnica, adres masz na stronie Pasji, - Robotnicza 19/1

 • Dyrekto Data dodania: 1 rok temu Oceń: 113 + / -

  dyrekto

  Coś chrupało, chrupało i się doigrało... drgnęła fasada upadł "janioł". Nie upadł z łoskotem niczym pierzynka z trzepaka a je b n o ł jak kłoda ścinanego drzewa, padając obok wiatraka. Takim to Napoleonem był , Kościuszko mu się marzył a Piłsudski mottem go wznosił i kra pękła (bo wiosna nadchodzi) koniec malkontenta! Ale nie, mało wiary weń było na piedestał się wdrapał i i wyskoczył z"ryjem". Śmiechu mieli niektórzy co niemiara a wyraz był podobny jak tej ryby Payara (Hydrolycus armatus ). Cóż, nie trzeba było rzucać kamieniami w bliźniego i wszędzie widzieć wroga to dziś nie było by rzeki goryczy. Zaś sprawa zarybień, bolesną się nosi bo wędkarzy co mocą swoją was państwo drodzy utrzymuje macie w głębokim poważaniu. Kol. kotwica_86 dobrze napisał o dalece niepoprawnych zarybieniach. Może, zbyt delikatnie to ująłem ale tak się to ma do rzeczywistości. Rozumiem obwarowanie prawem ilości i częstotliwości a nawet jakości pogłowia ryb wpuszczanych zgodnie z operatem w zbiorniki naszego okręgu ale ... no właśnie to ale. Krew się gotuje w niektórych miłośnikach wędkarstwa. 3 tony do kałuży ? Kiedyś to Szałe, Murowaniec, Gołuchów miały zbliżone wagowo "datki" dziś byle stawik więcej dzierży niżeli te wspomniane akweny. To może dlatego kurtyna milczenia ma się unosić gdzie i kiedy i ile wpada by mało kto wiedział (choć wszyscy zainteresowani wiedzą) czy faktycznie ta legenda jest zgodna z finałem. Ponownie wiele niejasnych informacji wzburza frustrację pośród naszej społeczności.Pytanie brzmi w jakim celu? A może to taka taktyka na wzór wiodącej partii? (Naród się podzielił) Grrrr... następny temat. Walka o obostrzenia na naszych wodach trwała od lat. Sam byłem inicjatorem jednej z pierwszych w Polsce na wodzie PZW. Górny wymiar (ponad 60cm) karp wraca do wody, zb. Szałe z późniejszymi zmianami dla innych zbiorników. Dziś Polska ma wiele ograniczeń zbiorniki no kil a my cofamy się jak nie powiem co... kurła. I tu nasuwa się domysł, czy zarząd to jest aż tak głupi czy myśli , że wędkarze to durnie...

 • Florkowski Andrzej Data dodania: 1 rok temu Oceń: 52 + / -

  Kol. jamnik123, to żadna tajemnica, adres masz na stronie Pasji, - Robotnicza 19/1

 • Florkowski Andrzej Data dodania: 1 rok temu Oceń: 50 + / -

  Kol. jamnik123, to żadna tajemnica, adres masz na stronie Pasji, - Robotnicza 19/1

 • jamnik123 Data dodania: 1 rok temu Oceń: 56 + / -

  Panowie czy wiadomo na jaki adres wysłać pismo do Pasji. Pismo dotyczy pana prezesa koła nie rozumiem tej tajemnicy.Ostatnie wypowiedzi tego pana głoszą że ma okręg głęboko w d.......e

 • kotwica_86 Data dodania: 1 rok temu Oceń: 139 + / -

  No, jest wreszcie jakaś publikacja z posiedzeń Zarządu, tyle czasu przypominałem o obowiązku tego rodzaju
  publikacji. Jest więc j o czym podyskutować,
  Zarybienia: "Zatwierdzono informację – wyniki gospodarki rybacko wędkarskiej za rok 2018 wraz z ostatetycznymi wykazami zarybień: obwodów, drobynych wód, wód własnych, z zastrzeżeniem utrzymania dotychczasowych ustaleń odnośnie nie podawania do ogólnej informacji kiedy, gdzie i ile zostało wpuczonych ryb - wnioski kól gospodarzy wód – celem uniknięcia „turystyki mięsiarskiej”.- bzdura! zobaczcie jak to robią uczciwe Okręgi np. Kielce, przejrzysta , czytelna grafika, każdy zbiornik -co do kg.Tylko jak się patrzy -Tyniec 3,00 ha i ponad 3 tonu ryb (już zjedzonych)l i inne zbiorniki to nóż się w kieszeni otwiera. Wnioski z Zebrań są wręcz przeciwne niż wasze "zatwierdzenia" "wraz z ostatetycznymi wykazami zarybień" mam rozumieć że wymazaliście 400 kg karpi z" glinianki Kalisz-Miasto"?, tylko gdzie je wstawiliście? bo jak śpiewał Kaczmarek Jan, (nie Paweł) " pero, pero o o, bilans musi wyjść na zero" Turystyki mięsrskiej na Tyniec nie było, może dlatego że kaznodzieja rzucał kamieniami. A, właśnie, zgodnie ze Statutem PZW par 54 p 6/1 zwołaliście nadzwyczajne zebranie koła Pasja, super, tylko p 7 brzmi "Nadzwyczajne walne zgromadzenie członków koła podejmuje uchwały tylko w sprawach, do rozpatrzenia których zostało zwołane." poinformujcie więc dokładnie
  wędkarzy co chodzi, - chociaż, czy to coś da, prezes pasji na rynku, ogłosił gdzie ma prezesików i dyrekcję okręgu . Może czas szykować "prezenty" do zwrotu? Stare polskie przysłowie brzmi "Lepiej z mądrym zgubić niż z głupcem znaleźć" Trzymajcie się , jakoś!

 • PRZEMEK Data dodania: 1 rok temu Oceń: 88 + / -

  gorczas1

  Wnioski kół o nie podawanie informacji o zarybieniach ......,na pewnoo nie były to wnioski z koła PZW przy WSK Kalisz,gdyż koło jest i zawsze było za transparentnością wszelkich działań

 • mjanek Data dodania: 1 rok temu Oceń: 58 + / -

  To chyba Okręg Kalisz powinien zwołać Nadzwyczajne Zebranie w kole Pasja a nie same koło w związku ukaraniem prezesa koła Pasja przez Sąd Okręgowy

 • wedkarz2013 Data dodania: 1 rok temu Oceń: 122 + / -

  Informacja o nie ujawnianiu zarybień to uchwała czy tylko informacja jeżeli uchwała to proszę podać numer i tak dalej. Pachnie to korupcją. Społeczne pieniądze muszą być pod kontrolą .