Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Uchwały z posiedzenia Zarządu Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Kaliszu.

Aktualności | 2016-11-23 | Publikujący: Okręg PZW w Kaliszu

Uchwały i komunikaty w załączeniu!

Poleć znajomemu

Załączniki

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (13)

 • kotwica_86 Data dodania: 3 lata temu Oceń: 12 + / -

  Kol bolek1, wiem że to jest problem i domyślam się po co ta cała zadyma Zarządowi Głównemu, ale "Dura lex, sed lex " Może dojść do tego, że osoby nie spełniające tego warunku, a biorące udział w Zebraniu, mogą spowodować to, że Zebranie zostanie unieważnione. A opinie o Okręgu, no cóż, na opinię trzeba sobie zapracować. Myślę że do terminu Zebrań sprawa definitywnie zostanie wyjaśniona.

 • bolek1 Data dodania: 3 lata temu Oceń: 11 + / -

  kol. kotwica_86 masz racje ale nie tylko koło Pasja ma ten problem w wielu kołach nastąpiły zmiany wladz i tym trzeba się przyjrzeć dokładnie zacznijmy w końcu wspólnie działać na rzecz PZW zróbmy coś fajnego w naszym Okręgu niech zaczną o nas mówić w samych superlatywach a nie że Okręg Kalisz nic nie robi tylko siedzą na dupach przepraszam za formułowanie ale przytoczyłem taki cytat jeździ się tu i tam i wiele się słyszy o naszym Okręgu i dobrze i żle zróbmy coś aby mówiło sie tylko dobrze

 • kotwica_86 Data dodania: 3 lata temu Oceń: 21 + / -

  Kol. mjank i bolek maja rację. Uchwała nr 111 Zarządu Okręgu Kalisz, a szczególnie lista ilości delegatów w poszczególnych Kołach PZW, na Okręgowy Zjazd Delegatów powinna zostać zweryfikowana. Dokładnie chodzi o Koło Pasja.
  25 listopada 2016 r. w Domu Wędkarza odbyło się dodatkowe posiedzenie Zarządu Głównego, które zostało zwołane w związku z napływającymi wnioskami dotyczącymi uchwalonej Ordynacji wyborczej do władz i organów PZW. Obradom przewodniczył Prezes ZG, Dionizy Ziemiecki.
  Po długiej dyskusji, w której głównym tematem było min. wymagany dla delegatów 5 letni okres pracy w organach Związku oraz utrata mandatu delegata w przypadku przeniesienia się do innego koła, członkowie Zarządu Głównego podtrzymali stanowisko zawarte w Uchwale nr 152 ZG z dnia 17 września 2016 r.
  Wobec tego Zarząd Okręgu PZW w Kaliszu powinien jak najszybciej zweryfikować listę, zanim wywoła naprawdę wielkie zamieszanie. Naiwny, liczę na ustosunkowanie się Z.O. Kalisz do tej sytuacji , w przeciwnym razie, o sprawie poinformowany zostanie Z.G. PZW.

 • bolek1 Data dodania: 3 lata temu Oceń: 10 + / -

  Zwracam się do Zarządu Okręgu z prośba o to by dokładnie przyjrzeli sie przyszłym kandydatom na Delegatów ponieważ Prezes Okręgu jasno przedstawił sytuację przy wyborze danego kandydata i przypominam że minimum to 5 lat działalności ma to na celu wyeliminowanie ludzi którzy nie do końca maja rozeznanie w temacie działalności PZW a co się z tym wiąże słaba znajomość Statutu mam nadzieję że Zarząd i sam prezes Zuszek podejdzie do sprawy bardzo profesjonalnie

 • mjanek Data dodania: 3 lata temu Oceń: 11 + / -

  Wspomnę jeszcze że sprawa ordynacji wyborczej do PZW omawiana była właśnie na posiedzeniu Zarządu Głównego w dniu 25.11.2016 roku. Można wywnioskować że niema żadnych odstępstw od uchwalonej Uchwały Nr 152

 • mjanek Data dodania: 3 lata temu Oceń: 11 + / -

  A Ja w innej sprawie. Sprawa wyboru w kołach Delegatów na Walny Zjazd Okręgu Kalisz. a mianowicie według uchwalonej obowiązującej ordynacji wyborczej ZG uchwała 152 z dnia 17.09.2016 r.,która mówi że delegatem może być osoba o 5 letnim okresie działalności na rzecz danego koła PZW ,chce od razu zwrócić uwagę, że Koło Pasja Kalisz według uchwalonego tzw. klucza wyborczego na delegatów przez Okręg Kalisz ,koło to ma wybrać 2 delegatów tylko w jaki sposób jeśli koło istnieje od 2014 roku. Czyli członkowie tego koła nie spełniają wymaganych 5 lat.

 • Kasprzak Jakub Data dodania: 3 lata temu Oceń: -4 + / -

  Rozwiń
 • PRZEMEK Data dodania: 3 lata temu Oceń: 4 + / -

  gorczas1

  kol. tsas189 Nikt nikogo nie wprowadza w błąd przeczytaj dokładnie - na podanym przykładzie (składka podstawowa)
  Z drugiej strony masz racje trzeba jeszcze kol. Jakubowi wytłumaczyć kto to jest członek uczestnik (zgadza się tak jak piszesz członek uczestnik to wędkarz do 16 lat)

 • tsas189 Data dodania: 3 lata temu Oceń: 3 + / -

  Nie wprowadzajcie ludzi w błąd-członek uczestnik -wędkarz do lat 16 opłaca składkę w wysokości-
  składka członkowska-22 zł.
  składka okręgowa na ochronę i zagospodarowanie wód-23 zł
  Uchwała nr 103 Zarządu Głównego PZW z dnia 27 września 2008 roku
  7. Składka okręgowa wniesiona przez członka uczestnika upoważnia go do wędkowania na wodach ogólnie dostępnych całego kraju.
  Wędkarz musi tylko mieć zezwolenie na wodę na której chce wędkować.

 • Kasprzak Jakub Data dodania: 3 lata temu Oceń: 3 + / -

  Ok, dzięki. To w takim razie chyba zapomnieli dopisać "w ramach zawartych porozumień" bo zapis z uchwały wprowadza w błąd.

 • PRZEMEK Data dodania: 3 lata temu Oceń: 1 + / -

  gorczas1

  Witam!
  Kolego postaram się pomóc , co do: pkt.1 składka okręgowa to np. jak piszesz 120 zł (podstawowa) może różnić się zależnie od okręgu , natomiast na całą składkę wędkarską składa się: składka okręgowa plus składka członkowska i tu jak piszesz 86zł (która jest stała uchwalona przez Zarząd Główny PZW) . Czyli reasumując na tym przykładzie opłacając w Okręgu Kalisz na 2017 rok 120 zł + 86 zł =206 zł możesz łowić tylko na wodach Okręgu kaliskiego oraz bez dodatkowych opłat na wodach innych Okręgów z którymi nasz Okręg ma podpisane porozumienia za tak zwane "0". pkt.2 składka okresowa dla niezrzeszonych i cudzoziemców może być wykupiona w dowolnym okresie (np . przez cały rok 2017)ale tylko wpłacając na konto okręgu lub przez e-zezwolenie.

 • Kasprzak Jakub Data dodania: 3 lata temu Oceń: 1 + / -

  1. Czy PZW może wytłumaczyć jak rozumie "składka okręgowa (rozumiem że 120 zł + 86 członkowska) wniesiona przez członka uczestnika upoważnia go do wędkowania na wodach ogólnodostępnych całego kraju". Czy w ramach tego można łowić na dowolnym łowisku PZW, bez dodatkowych opłat nawet jeżeli z danym okręgiem nie ma porozumienia ???.
  2. Składka okresowa dla niezrzeszonych - czy taką składkę można wykupić w dowolnym okresie ???.

 • oli11 Data dodania: 3 lata temu Oceń: 1 + / -

  a co Panowie wynegocjowali w Poznaniu?
  - Składka dla członków PZW na obwód rzeki Warta nr 6 od ujścia Prosny do mostu kolejowego w Dębnie i na zb. Jaraczewo - 70,00 zł

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia