Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Zebranie Prezydium 01.10.2019

Aktualności | 2019-10-07 | Publikujący: Okręg PZW w Kaliszu


K O M U N I K A T

 

W dniu 01.10.2019 na zorganizowanym roboczym zebraniu Prezydium po zapoznaniu się z uchwałami Zarządu Głównego, postanowiono:

 

 • w związku z nowym Regulaminem Amatorskiego Połowu Ryb PZW Prezydium Zarządu Okręgu powołuje komisję d/s opracowania Regulaminu Amatorskiego Połowu Ryb okręgu.

W tym wymiarów i okresów ochronnych ryb w oparciu o wnioski, które złożyły koła.

Te będą obowiązywały na wszystkich wodach naszego okręgu od 1.01.2020:

np. karp - dolny wymiar 35 cm, górny 60 cm.

 • poruszona została sprawa utworzenia na rzece Prośnie odcinków „no kill” w Wieruszowie, Doruchowie, Grabowie, Kaliszu (prosimy o komentarze i podpowiedzi).

 • W związku z wydzierżawieniem nowych zbiorników:

  • Glinianka Kwileń pow. 3.93 ha,

  • Glinianka Nowa Wieś pow. 5.53 ha,

 

gospodarzem zbiorników ustanowiono Koło PZW Chocz.

 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (3)

 • x Roman Data dodania: 1 rok temu Oceń: 5 + / -

  zamela

  2 nowe wody w zasobach naszego okręgu i to całkiem fajne ALE czy PZW musi zj...ać te akweny karpiami i amurami ? czy tam musi być woda jak szambo i karpiarskie plemie ? nie lepiej zostawić te zbiorniki jako wzorcowe jak powinien wyglądać zdrowy ekosystem ? bez karpi i amurów z czystą wodą z drobnicą z zielskiem ? koszty utrzymania takiej dzikiej wody niższe i frajda wędkujących większa a nie zielona zupa i tona karpii , tona amurów , kupa śmieci i powszechny burdel w pełnym tego słowa znaczeniu.

 • Tomczak Mariusz Data dodania: 1 rok temu Oceń: 1 + / -

  Szanowny Kolego, utworzenie na rzece Prośnie odcinków, z których nie będzie można zabierać ryb, związane jest przede wszystkim z ich ochroną w okresie zimowym i w czasie tarła, gdyż wskazane miejsca to rejony gromadzenia się ryb na okres zimowy i na czas tarła, później te miejsca świecą pustkami, nie ma wędkarzy, bo nie ma ryb, które "rozchodzą" się po rzece. Śmiem twierdzić, że kolega Jakub na rzece Prośnie nie łowi i nie bardzo wie co pisze! Zatem w przyszłość proszę się mocno zastanowić, co się pisze, bo takie wpisy, niestety działają na niekorzyść wędkarzy, a przede wszystkim ryb, którym już od dawna należy się szczególna ochrona, bo bez ryb nasze hobby nie będzie miało żadnego sensu!!! Pozdrawiam wszystkich wędkarzy.

 • Kasprzak Jakub Data dodania: 1 rok temu Oceń: 1 + / -

  Hehehe nie ma jak dobry humor na weekend heheheh. Kto to wymyślił "utworzenia na rzece Prośnie odcinków „no kill” w Wieruszowie, Doruchowie, Grabowie, Kaliszu". Nasz Okręg ma lepsze pomysły niż "Pomysłowy Dobromir" ze starej dobranocki. Od kiedy to ryby siedzą w jednym miejscu ? przywiązane są do czegoś ? a może w wodzie są przejścia graniczne na straży których stoi sierżant sum i zżera wszystko co ośmieli się opuścić teren ? Ludzie nie ośmieszajcie się ! chcecie wprowadzić zasadę ''no kill'' zróbcie to na zbiornikach zamkniętych, a nie na rzece. Co z tego, że w Grabowie będzie no kill a za Grabowem będzie wędkarz przy wędkarzu i po rybach.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia