Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Zestawienie zarybienia za 2016 rok

Aktualności | 2017-02-09 | Publikujący: Okręg PZW w Kaliszu

 

 

 

 

W załączeniu zestawienia zarybienia za 2016 rok.

Poleć znajomemu

Załączniki

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (9)

 • kotwica_86 Data dodania: 3 lata temu Oceń: 40 + / -

  Kol. wedkarz2013, to go znowu dowalą, lada moment zaczną. Przecież PGR Przygodzice musi coś z "tym" zrobić. My też powinniśmy coś z "tym" zrobić, dość zaśmiecania zbiorników karpiem, przekraczania obowiązujących norm. Populistyczne działanie, które podobać może się tylko, jak piszesz: "Głodnej litwie", musi się skończyć.

 • wedkarz2013 Data dodania: 3 lata temu Oceń: 49 + / -

  Panowie karpia z końcem marca już nie będzie .Głodna tzw. litwa już nad tym pracuje.

 • x Roman Data dodania: 3 lata temu Oceń: 63 + / -

  zamela

  Ilość karpi i amurów była do przewidzenia , do wód naszego okręgu tych dziwnych ryb trafia zbyt wiele - o skutkach takiej polityki nie będę tu pisał.
  Z [karpurami] jest jak z ciapatymi , nygusami jeśli jest ich w mieście kilku to nie ma problemu , każdy będzie z zaciekawieniem oglądał przybysza z innego kontynentu natomiast gdy sie ich wpuszcza na siłę w ilości większej jak 2 promile to zaczyna się robić problem to samo jest z [karpurami] dość tego hodowlanego syfu w naszych wodach. Dlaczego myśliwi nie wpuszczają do lasu świń , krów , kur ? każde polowanie byłoby owocne i limity by zapewne im zwiększono tylko po co ?

 • Tomczak Mariusz Data dodania: 3 lata temu Oceń: 62 + / -

  Hasło od lat przyświecające władzom Okręgu PZW KALISZ "Nie ma KARPIA nie ma Wędkarza (Mięsiarza)" wciąż żywe. Może by tak zatrudnić w Okręgu PZW KALISZ z siedzibą w Ostrowie Wlkp. specjalistę ichtiologa, który wytłumaczyłby szanownej "Dyrekcji", że są jeszcze inne gatunki ryb, w które warto, a nawet trzeba inwestować. Do zestawienia przydałoby się jeszcze dopisać, gdzie, kiedy i jakie gatunki ryb wpuszczono, może wtedy wyjaśniłaby się np. zagadka kilkuset sztuk małej certy, którą śniętą wyławiano w sierpniu 2016 roku ze stawu w Parczewie koło Ostrowa Wlkp. Może ktoś pomylił rzekę z parkowym stawem, a może myślał, że certa lubi płytkie zamulone zbiorniki. Skandal!!! I jeszcze jedna uwaga. Skoro nie "udało się" podpisać żadnych sensownych porozumień na 2017 rok, to może warto więcej ryb "zainwestować" w rzeki na terenie Okręgu PZW Kalisz, a potem o nie dbać, wprowadzając dodatkowe ograniczenia, limity itp.
  Pozdrawiam wszystkich wędkarzy, także tych od karpia!

 • kotwica_86 Data dodania: 3 lata temu Oceń: 76 + / -

  Kol. wedkarz2013, ile karpia władowano do zbiornika Szałe, możesz sprawdzić na stronie Koła. Wszystkie zarybienia są podane, zgodnie z wolą uczestników ZEBRANIA SPRAWOZDAWCZEGO 2015. i tak:
  26.10 2016 wpuszczono -2.000 kg, oraz 09.12.2016 wpuszczono 660 kg karpia. RAZEM: 2660 KG.
  Z tego wynika :2660 : 167 ha = 16 kg/ha.
  Ha, ha, ha, Szałe sfaulowano, tylko 4X więcej jak powinno być! Kol. Jakubie, masz rację, brakuje zestawień na poszczególne zbiorniki, zobacz jak w takim razie zarybione inne wody, ile razy tam przekroczono normy. (nie wyłączałem już Prosny, gdzie nie wpuszczono nic)- ponad 10 x! TO JEST SKANDAL!
  Takimi analizami powinni się zająć , nie fałszować zarybień, podawać prawdę a nie radosną twórczością Pana Kasprzaka. A może się dowiemy ile kosztował ten "kawał dobrej, nikomu nie potrzebnej roboty?

 • Maciej Data dodania: 3 lata temu Oceń: 68 + / -

  maciakub

  Przydało by się brzaną zarybic Prosne po niżej Kalisza. Zamiast kupić 2
  tony karpia to kupić brzane.

 • wedkarz2013 Data dodania: 3 lata temu Oceń: 58 + / -

  kol , Jakubie na zebraniach podaje się zwłaszcza gospodarze zbiorników jak zbiorniki zostały zarybione. Kol. kotwica w wykazie są wszystkie zbiorniki nie tylko zaporowe , zarybienie karpiem to ochłap dla wędkarzy, ale z twojej wypowiedzi wynika że zb. Szałe to 500 -- 600 kg karpia i co na to gospodarz wody i wędkarze. Myślę ze gospodarze zbiorników wraz z Okręgiem powinni przestawić operaty wodne na dane akweny i tyle.

 • Kasprzak Jakub Data dodania: 3 lata temu Oceń: 67 + / -

  Wszystko fajnie tylko szkoda, że nie jest podane, które zbiorniki zostały zarybione. To jest tylko dorobienie jednej kolumny i wypisanie po przecinku zbiorników.

 • kotwica_86 Data dodania: 3 lata temu Oceń: 77 + / -

  Jak co roku, zwracam Okręgowi PZW Kalisz uwagę na nadmierne zaśmiecanie naszych wód karpiem. Jak co roku z resztą, nie spodziewam się odpowiedzi. Czy jest to wynik pójścia na "łatwiznę", czy jakiś inny "interes" można się tylko domyślać. Faktem jednak jest że, wszystkie normy, łącznie ze zdrowym rozsądkiem, zostały wielokrotnie przekroczone. Poniżej przedstawię moją statystykę, której brakuje w zestawieniu udostępnionym przez Okręg PZW Kalisz.
  Zgodnie z Ustawą o rybactwie śródlądowym oraz rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 16 listopada 2012 r § 5 rozporządzenia, między innymi stanowi: Ponadto warunkiem zarybień karpiem jezior i zbiorników zaporowych jest zastosowanie dawki zarybieniowej odpowiednio nie większej niż:

  1) 4 kg i 5 kg kroczka karpia na 1 ha powierzchni obwodu rybackiego – dla jezior i zbiorników zaporowych o powierzchni nieprzekraczającej 100 ha;
  2) 3 kg i 4 kg kroczka karpia na 1 ha powierzchni obwodu rybackiego – dla jezior i zbiorników zaporowych o powierzchni powyżej 100 ha do 500 ha;
  3) 2 kg i 3 kg kroczka karpia na 1 ha powierzchni obwodu rybackiego – dla jezior i zbiorników zaporowych o powierzchni powyżej 500 ha.
  Wg Waszego komunikatu, w wody Okręgu wpuszczono 27,530 kg karpia, Wody w Okręgu (mamy, bądź dzierżawimy) 875,73 ha.
  Wykonując proste działanie matematyczne 27,530 kg : 875.73 ha = 31,50 kg/ ha.( 1 kg mniej jak w roku ubiegłym) Czy się może gdzieś pomyliłem? Jeżeli nie, to czy to ździebko nie za dużo? Czy, w miejsce tych wyławianych od razu po wpuszczeniu karpi, nie można zarybić sandaczem, szczupakiem, linem czy innym, bardziej wartościowym gatunkiem?